33 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kazania będzie głosił O. Jacek Jezuita. Na ten dzień młodzież od Księzy Jezuitów przygotowuje  nabożeństwo opracowane przez Ks. Karola Wojtyłę, które było już wystawione w naszym kościele św. Floriana w roku 1951, gdy wikariuszem był ks. dr Karola Wojtyła. Nabożeństwo „Christus Rex” będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 15.15. Serdecznie zapraszamy.

1Dziś godz. o 15.00. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański, także w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

 

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;

w poniedziałekBł.  Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.

we wtorek – bł. Salomei, dziewicy

w środę –  św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika

w czwartek –  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

w piątek –  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

Z tej okazji, w tym tygodniu w naszej Bazylice  będą różne koncerty. Dzisiaj o 16.00 – Koncert studentów Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Marka Wolaka, W czwartek koncert młodzieży z wadą wzroku z Dębnik i organisty Tomasza Soczka, a w sobotę – Koncert z udziałem Anny Treli.

 

3. We środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas I i II gimnazjum będzie o godz. 17.00 w salce w domu katechetycznym. Także we środę o godz. 19.15 będzie spotkanie duszpasterstwa twz. „piwniczki”  w domu katechetycznym. Zapraszamy.

 

4. W Piątek o 14.30 dodatkowa Msza św. w intencji Kolejarzy z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kazania będzie głosił O. Jacek Jezuita. Na ten dzień młodzież od Księzy Jezuitów przygotowuje  nabożeństwo opracowane przez Ks. Karola Wojtyłę, które było już wystawione w naszym kościele św. Floriana w roku 1951, gdy wikariuszem był ks. dr Karola Wojtyła. Nabożeństwo „Christus Rex” będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 15.15. Serdecznie zapraszamy..

 

6. W związku z zakończeniem Roku Wiary w czwartek piątek i sobotę, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwy dziękczynne za łaski Roku Wiary. W Niedzielę uroczyste zamknięcie Roku Wiary  na mszy św. o godz. 12.15 i 15.15.

 

7. Dzisiaj  przed kościołem można nabyć Ewangelię Jezusa Chrystusa według św. Marka – w przekładzie i z komentarzem znanego biblisty O. Franciszka Siega SJ. Książki tłumaczą wiele faktów, sytuacji, szczegółów dotyczących życia i działalności Jezusa, które nie były do końca wyjaśnione. Pozwala to rozwijać osobistą refleksję nad tekstami Pisma Św. oraz lepiej kształtować swoją postawę wiary. Cena książek w z okazji Roku Wiary jest promocyjna,  została obniżona o 50%. Zachęcamy do nabywania.

 

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.    Szczęść Boże.