PL

PL

Święto Chrztu Pańskiego

Zakończyliśmy już wizyty duszpasterskie. Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w piątek św. Antoniego, Opata, – w niedzielę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.

 

3. Zakończyliśmy już wizyty duszpasterskie. Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

 

4. W czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. W tym miesiącu spotkanie organizuje Zakład Maszyn Torowych PKP..

 

5. W sobotę 18 stycznia o godz. 11.00 Spotkanie Opłatkowe u Ks. Kardynała na ul. Franciszkańskiej 3, dla wszystkich kolejarzy i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

 

6. Za tydzień w niedzielę 19 stycznia po Msz św. o godz. 15.15 będzie Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieży Zespołu Salawa, prowadzonegogo przez Siostry Szarytki przy kościele Ks. Misjonarzy.

 

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże