Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

1.Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale .

 

2.Dzieci i młodzież ze świetlicy u SS. Szarytek na ul. Warszawskiej rozprowadzają palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. można je nabywać.

Złożone ofiary przy tej okazji dzieci przeznaczają na wakacyjny wyjazd.

 

3. Do wszystkich rodzin naszej parafii wysyłamy życzenia świąteczne z informacją o planowanym remoncie bazyliki. W najbliższych dniach do pozostałych rodzin z terenu parafii będą dostarczone. Ministranci, dzisiaj przed Bazyliką  przekazują takie życzenia dla wszystkich, którzy są związani z naszym kościołem i tutaj uczęszczają na nabożeństwa. Prosimy o łaskawe przyjęcie życzeń.

 

4. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

 

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU  i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA.  Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego  Różańca za zamówienie Mszy św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Bóg zapłać.

Godzina Święta  prowadzona przez Oazę Rodzin  będzie od godz. 21.00.

 

WIELKI  PIĄTEK  – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu.

Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00.

Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii: św. Filipa, Długa, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawska, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. W tym roku poprowadzi nas bł. Jan Paweł II. Tę Drogę Krzyżowa ofiarujemy w intencji dobrego przeżycia kanonizacji naszego rodaka. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.  O godz. 15.00.– Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i oraz nowenny przed Kanonizacją  bł. Jana Pawła II.

 

 WIELKA SOBOTAAdoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 17.00.   

       Obrzędy Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczną się o godz. 18.00.  Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej będzie odprawiona uroczysta Msza św. Na liturgię paschalną  przynosimy świece.

 

WIELKA NIEDZIELA – Dzień zmartwychwstania Chrystusa. Procesja Rezurekcyjna  będzie rano  o godz. 6.00.

 

5. W Wielkim Tygodniu będziemy jeszcze  spowiadać,  informacje są podane przy wejściu do bazyliki.

 

6. W tym tygodniu nie będzie całodziennej adoracji  Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia  na osobistą modlitwę.

 

7. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania o Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.