PL

PL

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Jezus przemienia i ubogaca nasza wiarę, byśmy jej mocą pokonywali trudy życia… A nasz Nowy Orędownik święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywać będziemy, niech wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin i każdego z nas. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja. 

 

1. W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Jezus przemienia i ubogaca nasza wiarę, byśmy jej mocą pokonywali trudy życia… A nasz Nowy Orędownik święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywać będziemy, niech wyprasza potrzebne łaski dla naszych rodzin i każdego z nas. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja.

 

2. Równocześnie dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i dzisiaj z okazji Świąt – „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, oraz za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

 

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu za prace związane z przygotowaniem kościoła i P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej Bóg zapłać harcerzom, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

 

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia i przed kanonizacją Jana Pawła II będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy w tym roku do licznego udziału, niech to będzie czas modlitewnego oczekiwania na kanonizację Błogosławionego. W sobotę po Mszy św. wieczornej w przeddzień kanonizacji będzie nabożeństwo oczekiwania. Nabożeństwo trwać będzie do godz. 21.00.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – i dzień kanonizacji Wielkiego Apostoła Miłosierdzia, Papieża Jana Pawła II, naszego Rodaka. Będziemy się łączyć z tym historycznym wydarzeniem poprzez radio i Telewizję. W naszym kościele. O godz. 15.15 za tydzień będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za kanonizację. Będzie możliwość oddania czci Relikwiom św. Jana Pawła II Będą także pamiątkowe medale z okazji kanonizacji Papieża, oraz obrazki z nowym Św. Janem Pawłem II.

 

7. Na przeżywanie tych uroczystości zapraszają duszpasterze z Łagiewnik z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Jan Pawła II. Godziny nabożeństw są na plakatach i na stronach internetowych.

 

8. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam błogosławi.