PL

PL

3 Niedziela Wielkanocna

W przyszłą niedzielę kazania w naszej Bazylice wygłosi Misjonarz z Kamerunu. Po Mszach św. będzie rozprowadzał cegiełki na budowę kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Kamerunie.

 

1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa doroczną Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana Męczennika. Dziękujemy Ks. prof. Józefowi Wołczańskiemu, z Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie za wygłaszane dzisiaj kazania i wspomnienie rocznic związanych ze św. Florianem i naszą parafią. Bóg zapłać. O godz. 12.15 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Infułat Jerzy Bryła w asyście ks. Infułata Władysława Gasidly i ks. Inf. Jana Dyducha. Na tej Mszy św. będą obecni zaproszeni kapłani z dekanatu Kraków Centrum i nasza Kapituła Kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej, Wojewódzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Mamy nadzieję, że ta uroczystość zjednoczy nas we wspólnej modlitwie ku czci patrona św. Floriana Męczennika. Po Mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii.. Po skończonej procesji Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zapraszają na Pl. Jeziorańskiego, przed dawny Dworzec Kolejowy na pokaz sprzętu gaśniczego i Strażacki Piknik.

 

2. Dzisiaj, jak w każdą niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. o 15.15 Nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – jutro św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. – We wtorek liturgiczne święto Świętych Apostołów Flipa i Jakuba. – W czwartek 8 maja – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

 

4. Ks. Kardynał Metropolita zaprasza Krakowian i całą Archidiecezję na Procesje z Wawelu na Skałkę w najbliższą niedzielę…

 

5. W przyszłą niedzielę kazania w naszej Bazylice wygłosi Misjonarz z Kamerunu. Po Mszach św. będzie rozprowadzał cegiełki na budowę kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Kamerunie.

 

6. Dzisiaj każdy, kto nawiedza nasz kościół i wypełni zwykłe warunki: /modlitwa w intencjach Ojca św., Komunia św. brak przywiązania do grzechu/, może zyskać odpust zupełny.

 

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. w naszej Bazylice, życzymy wstawiennictwa św. Floriana i św. Jana Pawła II … Szczęść Boże.