PL

PL

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

1. W Uroczystość Zesłana Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

 

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek liturgiczne święte Jezusa Chrystusa najwyższego Kaplana, w piątek św. Antoniego z Padwy kapłana
i doktora kościoła, w sobotę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

4. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy i ich rodzin. Później, comiesięczne spotkanie formacyjne, w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z pracą na kolei.

 

5. W piątek 13 czerwca wieczorem kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Różaniec o godz. 18.00. Później Msza św. i procesja z Figura Matki Bożej. W tym miesiącu Mszy św. będzie przewodniczył Mszy św. i poprowadzi procesję Ks. Kazimierz Piwowarczyk od księży Misjonarzy z ul. św. Filipa, który w tych dniach obchodzi złoty Jubileuszu Kapłaństwa. Ks. Kazimierz jest wiernym uczestnikiem nabożeństw fatimskich w naszym kościele, razem z nim będziemy dziękować na 50 lat służby kapłańskiej.

 

6. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wypada 19 czerwca, w czwartek.
W tym dniu będziemy brać udział w Krakowskiej procesji z Katedry Wawelskiej do Rynku Głównego. W naszej parafii w Boże Ciało nie będzie procesji, ale przeniesiemy tę procesje na niedzielę w oktawie Bożego Ciała, czyli w dniu 22 czerwca, w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00, a później procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy. W ten sposób wrócimy do starej tradycji Procesji Kleparskiej w parafii św. Floriana, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Więcej szczegółów o naszej procesji podamy za tydzień.

7. Dzisiaj Woluntariusze z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie zbierają ofiary do puszek na pomoc w leczeniu chorych w ostatnim stadium ich życia…..

 

8. Dzisiaj w całej Polsce jest też zbiórka na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. Ofiary na ten cel można składać w naszym kościele do skarbony w tyle kościoła za ławkami, dzisiaj i w ciągu tygodnia. Bóg zapłać za ofiarność i solidarność z biedniejszymi.

 

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…