PL

PL

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W naszej parafii św. Floriana wrócimy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Z tej racji, że w czwartek w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przeniesiemy tę uroczystą procesje na niedzielę 22 czerwca. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Inf. Jan Dyducha, a później będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów i dzieci do sypania kwiatów… Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

 

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

 

3. W naszej parafii św. Floriana wrócimy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Z tej racji, że w czwartek w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przeniesiemy tę uroczystą procesje na niedzielę 22 czerwca. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Inf. Jan Dyducha, a później będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów i dzieci do sypania kwiatów… Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego

 

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

 

5. Pragniemy poinformować, że została już wybrana Firma, która dokona remontu i konserwatorskiego elewacji naszej bazyliki. W tym roku podejmujemy pierwszy etap remontu tzn. remont elewacji frontowej wraz z wieżami kościoła. Po przetargu i negocjacjach wiemy już, że remont będzie kosztował prawie 500 tys. złotych. Z tego na ok. 45% kosztów mamy otrzymać dofinansowanie od Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, zaś pozostałą część kosztów musi pokryć parafia, jest to kwota 280 tys. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na wiadomość o remoncie, odpowiedzieli pozytywnie i już złożyli swoje ofiary na ten cel. Bardzo nas to raduje, że są to parafianie, ale także osoby z innych parafii, którzy do nas uczęszczają i są związani z naszą bazyliką. Ofiary są przekazywane na konto parafii lub w kopertach na tace. Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości… Bóg zapłać. Bardzo prosimy, aby także chorzy i starsi, przez swoją modlitwę w samotności i cierpienia ofiarowane w tej intencji, uczestniczyli w remoncie. Za Ofiarodawców modlimy się w kościele w każdym tygodniu w środę na Nowennie do Matki Bożej. Przed procesją Bożego Ciała, za tydzień w niedzielę, jedna intencja Mszy św. o godz. 11.00 będzie za Ofiarodawców i Pracowników przy remoncie kościoła o Boże błogosławieństwo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to remont rozpocznie się za tydzień w poniedziałek 23 czerwca, po naszych uroczystościach Bożego Ciała….

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

 

7. Dzieci ze świetlicy zbierają dzisiaj ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Dzieci, w ciągu całego roku spotykają się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Warszawskiej11, którą prowadzą Siostry Miłosierdzia. Tam dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, skorzystać z pomocy w odrabianiu lekcji i zgodnie ze swoim zainteresowaniem rozwijać swoje zdolności. Dzisiaj przed naszym kościołem jest kiermasz pamiątek wykonanych przez dzieci i młodzież ze świetlicy w ramach zajęć. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny. Siostry i dzieci składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Bóg Zapłać.

 

8. Za tydzień na Mszy św. o 18.30 będzie śpiewał Chór ORGANUM. Po Mszy św. Koncert Chóru – „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”

 

9. Przed kościołem przedstawiciele Fundacji zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która będzie chronić dzieci i młodzież przed demoralizacją w źle rozumianej edukacji seksualnej, która rzekomo ma być wprowadzana do naszych szkół.
Aby wziąć udział w tej akcji należy podać nr PESEL