PL

PL

12 Niedziela Zwykła

W najbliższy piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjalistów. Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników o godz. 10.00. Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów o godz. 11.00. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.

1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość Bożego Ciała.
O godz. 11.00 Uroczysta Suma a później procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy. Niech nasz udział będzie okazją do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją, a po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

 

3. We wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia…. Szczególną modlitwą, już dzisiaj, otaczamy zmarłego ks. Prałata Jana Czyrka. Niech święty Patron wyprosi Mu wieczne zbawienie. Dziękujemy parafianom za zamówione msze św. w Jego intencji dzisiaj o 11.00 i jutro o godz. 6.30, i o 7.00.

 

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. W piątek, jest także, liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W niedzielę 29 czerwca wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra I Pawła.

 

5. W najbliższy piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Msze św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 – Msza św. dla Gimnazjalistów. Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników o godz. 10.00. Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów o godz. 11.00. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.

 

6. Jak już informowaliśmy od jutra rozpoczynają się prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki. W tym tygodniu będą to prace przygotowawcze, ustawiane rusztowań. Teren prac będzie odpowiednio zabezpieczony, ale bardzo prosimy o ostrożność i dostosowanie się do ostrzeń. Zawracajmy uwagę na oznaczenia i stosujmy się do uwag pracowników Może się zdarzyć, że wejście do bazyliki w niektóre dni będzie utrudnione. Będziemy o tym na bieżąco informować. Prosimy o modlitwę, aby remont przebiegał bezpiecznie i szczęśliwe. Remont ma trwać do końca października tego roku.

 

7. Dzieciom młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.

 

Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.