PL

PL

16 Niedziela Zwykła

Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1 – 5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot, natomiast do grupy 1 ŚDM: przez cały lipiec oraz do 5 sierpnia w siedzibie Komitetu Organizacyjnego, Kraków, ul. Kanonicza 18. Można także zapisać się w dniu wyjścia pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do pielgrzymki).
Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

1. Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1 – 5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot, natomiast do grupy 1 ŚDM: przez cały lipiec oraz do 5 sierpnia w siedzibie Komitetu Organizacyjnego, Kraków, ul. Kanonicza 18. Można także zapisać się w dniu wyjścia pielgrzymki, lub na trasie (dotyczy osób dołączających się do pielgrzymki).
Zapisy dla naszego rejonu w Bazie Pielgrzymki II Członu przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– we wtorek św. Marii Magdaleny
– w środę Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
– w czwartek św. Kingi, dziewicy
– w piątek śww. Jakuba Apostoła i Krzysztofa
– w sobotę śww. Joachima i Anny rodziców NMP

 

3. W piątek ks. dr Krzysztof Wilk dyrektor Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas, prezes Stowarzyszenia Dom Rodzinny w Krakowie oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego który mieszka i posługuje w naszej parafii będzie czcił swojego patrona św. Krzysztofa. Życzymy ks. Krzysztofowi wszelkich łask, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Patrona.

 

4. Dziś z racji rozpoczęcia tygodnia św. Krzysztofa po każdej mszy św. na placu przy kościele święcimy pojazdy mechaniczne i kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Puszka z podpisem na złożenie ofiary znajduje się na końcu kościoła, a szczegóły akcji na plakacie przy wejściu do kościoła.

 

5. Przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i solenizantkom opieki swoich patronów.