PL

PL

19 Niedziela Zwykła

W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w czwartek 14 sierpnia po wieczornej Mszy św. będzie Koncert Musica sacra: na organach p. Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w czwartek i piątek pamiątki i dokumenty archiwalne związane z świętym Janem Pawłem II, kiedyś wikariuszem naszej parafii. Dokładne informacje są na plakatach.

1. Dzisiaj o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. W środę obchodzimy liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec a później Msza św. z kazaniem, i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

4. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. W tym dniu dodatkowa msza św. ślubna o godz. 14.00 i o 16.30. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W piątek z racji Uroczystości korzystamy z dyspensy, nie ma postu piątkowego. Parafia Mariacka 15 sierpnia, przeżywa swoją Patronalną Uroczystość, Ks. Kardynał odprawi w Bazylice Mariackiej uroczystą Sumę o godz. 18.30.

5. W niedzielę liturgiczne święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. Uroczysta Msza św. u Dominikanów o godz. 10.30.

6. W najbliższym tygodniu w Krakowie odbywać się będą Dni Kultury Sakralnej „CRACOWIA SACRA” – W wielu kościoła będą wystawy i koncerty. W ramach tych dni w naszym kościele w czwartek 14 sierpnia po wieczornej Mszy św. będzie Koncert Musica sacra: na organach p. Marek Stefański a śpiewać będzie Elżbieta Towarnicka. Zaś w Domu Katechetycznym będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć w czwartek i piątek pamiątki i dokumenty archiwalne związane z świętym Janem Pawłem II, kiedyś wikariuszem naszej parafii. Dokładne informacje są na plakatach.

7. Na prośbę Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi z terenu naszej Archidiecezji. Szczególnie pomagamy mieszkańcom Kasinki Małej, gdzie minionego tygodnia mieszkańcy zostali dotknięci przez powódź. Ofiary można składać do skarbony w tyle kościoła za ławkami

8. Wszystkim życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku, owocnego przeżywania dni świątecznych tego tygodnia. Wszystkim solenizantom i solenizantkom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej… SZCZĘŚĆ BOŻE.