21 Niedziela Zwykła

Za dwa tygodnie 7 września, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chcemy zorganizować wyjazd autobusem. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Bardzo zachęcamy rodziny naszej parafii, aby wzięły udział tym pięknym święcie rodzin naszej archidiecezji. Będzie to wspólna modlitwa za nasze rodziny.

1.Dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. Obchodzimy dzisiaj liturgiczne święto Św. Bartłomieja apostoła.

2. W liturgii w tym tygodniu wypada :
– we wtorek, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, po Mszy św. o godz. 9.00. i 18.30, odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
– w środę, św. wspomnienie św. Moniki,
– w czwartek, św. Augustyna biskupa i doktora kościoła,
– w piątek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, obiecujemy modlitewną pamięć i składamy serdeczne życzenia….Szczęść Boże.

3. Na Prośbę Ojca Świętego Franciszka i decyzją Episkopatu Polski, 26 sierpnia – wtorek, w naszej Ojczyźnie jest dniem solidarności z prześladowanymi Chrześcijanami w Iraku. Naszą modlitwę post i inne pokutne praktyki ofiarujmy w tym dniu w za Chrześcijan w Iraku i w intencjach pokoju na świecie..

3. Za dwa tygodnie 7 września, będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chcemy zorganizować wyjazd autobusem. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Bardzo zachęcamy rodziny naszej parafii, aby wzięły udział tym pięknym święcie rodzin naszej archidiecezji. Będzie to wspólna modlitwa za nasze rodziny.

4. W sobotę 30 sierpnia jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.30.

5. Wolne mieszkania dla studentów na nowy rok akademicki można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

6. Za tydzień w naszej bazylice będą się modliły razem z nami Siostry Sercanki z ul. Gancarskiej, które podejmują rozbudowę bursy dla dziewcząt. Na ten cel Siostry będą zbierały dobrowolne ofiary do puszek.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W ostatnim tygodniu wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Módlmy się o szczęśliwe powroty z wakacji.