PL

PL

22 Niedziela Zwykła

Za dwa tygodnie w sobotę 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

1. Ks. Kardynał zaprasza wszystkie rodziny z Archidiecezji na Pielgrzymkę do Kalwarii.
Z naszej parafii także zorganizujemy wyjazd BUSEM na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w najbliższą niedzielę o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

3. Jutro 1 września – 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się za Bohaterów Narodowych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i modlimy się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i w strefie Gazy na Biskim Wschodzie, gdzie pokój, tak bardzo jest zagrożony.

4. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.: – o godz. 8.00 Msza św. dla uczniów z Gimnazjum Nr 24
– o godz. 10.00dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X – z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki.
– o godz. 11.00, Msz św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – Bł. Bronisławy, dziewicy, w środę – św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

6. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II

7. W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

8. W I sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

9. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

10. W piątek Ks. Jarosław zaprasza na godz. o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby pełnić te zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice.

11. Za dwa tygodnie w sobotę 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

12. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów.

13. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.