PL

PL

23 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę, 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Droga Krzyżowa o 10.00, a Msza św. o godz. 12.00. w Łagiewnikach.

1. Dzisiaj łączymy się duchowo z Pielgrzymką Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku Święto Rodzin obchodzimy pod hasłem „Dziękujemy za Św. Papieża Rodzin”. W naszych modlitwach polecajmy dzisiaj wszystkie rodziny naszej parafii a szczególnie te, które przeżywają różne trudności.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3.   W liturgii w tym tygodniu przeżywać będziemy:

– w poniedziałek liturgiczne Święto Narodzenia N. M.P.

we wtorek wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy.

w piątek wspomnienie Imienia Najśw. Maryi Panny

– w sobotę św. Jana Chryzostoma.

– w niedzielę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Kościele Krzyża – Suma o godz. 18.00.

– zaś w Kościele Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa, w przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Książa Misjonarze serdecznie zapraszają.

4. W sobotę 13 września – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, a później Msza św., i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 13 września w Łagiewnikach odbędzie się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy Emerytów i rodziny kolejarzy.  Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Droga Krzyżowa o 10.00, a Msza św. o godz. 12.00. w Łagiewnikach.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w pracę charytatywną na rzecz starszych i samotnych parafian.

7. Wszystkim dzisiaj obecnym na Mszy św. i Waszym Rodzinom, życzymy miłości i pokoju. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy na każdy dzień. Szczęść Boże.