PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi w Domu Katechetycznym, serdecznie zapraszamy. 

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. We środę 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
– w wtorek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– we środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
– czwartek św. Aniołów Stróżów
– w sobotę św. Franciszka z Asyżu. W modlitwach pamiętajmy o szczególnych solenizantach: Ojcu Świętym Franciszku papieżu i Ks. Kardynale Seniorze Franciszku Macharskim.
– w niedzielę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w I piątek zgłasza się do salki katechetycznej, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

6. W I sobotę, na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

7. W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi w Domu Katechetycznym, serdecznie zapraszamy.

8. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W czwartek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych. Zaś w piątek 3.X w naszej bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej o godz. 9.00 z udziałem Rektorów, Profesorów i Studentów.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień…. Szczęść Boże.