PL

PL

27 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego po Mszy św. o 15.15 i po Różańcu będzie Koncert – Wspomnienie p.t. „Madonny Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu teatralnego z Wrocławia. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną zmiankę. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W liturgii wspominamy
– we wtorek 7 października Matki Bożej Różańcowej
– w czwartek liturgiczne święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Przygotowanie do Bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy piątek o godz. 17.15 przychodzą klasy III Gimnazjum. Inne grupy ogłosimy w przyszłą niedzielę.

4. Za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XIV Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

5. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego po Mszy św. o 15.15 i po Różańcu będzie Koncert – Wspomnienie p.t. „Madonny Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu teatralnego z Wrocławia. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. U OO. Franciszkanów w Krakowie w sobotę 11 października po Mszy św. o godz. 19.00 będzie spotkanie z Mary Wagner bohaterską obrończynią życia człowieka z Kanady. Inne Informacje o spotkaniach obrońców życia w ciągu całego roku szkolnego dla nauczycieli, wychowawców i studentów pedagogiki są wywieszone na tablicy ogłoszeń w przedsionku naszej Bazyliki.

7. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień. Szczęść Boże.