28 Niedziela Zwykła

13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

1.O godz. 15.00 tradycyjnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XIV Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.
Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego w naszej Bazylice po Mszy św. o 15.15 i po Różańcu będzie Koncert – Wspomnienie p.t. „ Madonny Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu teatralnego z Wrocławia. Dokładne informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3.Jutro 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
– W poniedziałek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w środę św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła
– w czwartek św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 36 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka.
– w piątek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika
– w sobotę liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Ks. Łukaszowi Kubasowi, który mieszka na terenie naszej parafii życzymy Bożych darów w życiu kapłańskim. Naszą pamięć wyrazimy w modlitwie za solenizantów.

5. Pierwsze spotkanie w ramach Duszpasterstwa Studentów przy naszej parafii będzie w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w sali Domu Katechetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych Studentów. Spotkania będzie prowadził nasz wikariusz ks. Jarosław Chlebda.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa… Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. Zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe w ciągu tygodnia.