PL

PL

29 Niedziela Zwykła

Dzisiaj w Rzymie odbywa się beatyfikacja papieża Pawła VI. Nasza parafia ma szczególną wdzięczność dla Ojca Świętego Pawła VI, który w roku 1963, jeszcze, jako Arcybiskup Mediolanu przekazał dzwony do naszego kościoła, których używamy do dnia dzisiejszego. Radujemy się, że kolejny Papież XX wieku, jako błogosławiony będzie naszym orędownikiem u Boga.

1. Dzisiaj w Rzymie odbywa się beatyfikacja papieża Pawła VI. Nasza parafia ma szczególną wdzięczność dla Ojca Świętego Pawła VI, który w roku 1963, jeszcze, jako Arcybiskup Mediolanu przekazał dzwony do naszego kościoła, których używamy do dnia dzisiejszego. Radujemy się, że kolejny Papież XX wieku, jako błogosławiony będzie naszym orędownikiem u Boga.

2. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec jest o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. OO. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą kazania na wszystkich Mszach św. Przy wyjściu z Kościoła Misjonarze będą rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2015 r. między innym w ten sposób wspieramy ofiarami misjonarzy i misjonarki. O. Marcinowi dziękujemy za wygłaszane dzisiaj kazania w naszej bazylice. W intencji Misji będziemy się modlić w ciągu tygodnia podczas wieczornej mszy św. i na różańcu.

4. W tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek Uroczystość św. Jana Kantego patrona archidiecezji krakowskiej.
– we wtorek Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
-w środę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, pierwsze po kanonizacji.. W naszej Bazylice w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. będziemy dziękować za dar Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do liczniejszego udziału. Główne uroczystości odpustowe ku czci Św. Jan Pawła II odbywają się w Centrum „Nie lękajcie się” w Sanktuarium k. Łagiewnik. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na stronę internetową.

5. Ku czci św. Jan Pawła II odbędą się dwa wyjątkowe koncerty: w środę u Księży Jezuitów na ul. Kopernika i w czwartek w Kościele Księży Sercanów na ul. Saskiej o godz. 19.00. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do kościoła.

6. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. w naszej bazylice, życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzień, Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli… Szczęść Boże.