PL

PL

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent. Na mszy św. o godz. 9.30. zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

1.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro w liturgii wspomnienie męczenników z Wietnamu

3. We wtorek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższą środę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.

4. We wtorek także liturgiczne wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, /Franciszki Siedliskiej/, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek.

5. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się Adwent. Na mszy św. o godz. 9.30. zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków.  Gdyby w naszych domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

6. W czwartek po wieczornej na wieczornej Mszy św. grać i śpiewać będzie młodzież ze Szkoły dla Niedowidzących. Po Mszy św. będzie krótki koncert.  

7. Na roraty zapraszamy w niedzielę na godz. o 6.30.  W dni powszednie Roraty będziemy odprawiać o godz. 8.00 rano.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.