PL

PL

2 Niedziela Adwentu

8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Jutro o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. A o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Krąków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Superior od Księży Misjonarzy z ul. św. Filipa. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a w tym roku polecać będziemy opiece Matki Bożej Młodzież, która uczestniczy w „Sztafecie Modlitwy” o dobre przygotowanie do światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Program modlitwy adoracyjnej przed Najśw. Sakramentem na jutrzejszy dzień jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

1. Dzisiaj i jutro w naszej parafii kazania głosi O. Stanisław Ćwierz od Księży Jezuitów…. Jest to nasze adwentowe przygotowanie do jutrzejszego święta i do świat Bożego Narodzenia. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. W każdą I niedzielę miesiąca, jedna z rodzin Kręgów Domowego kościoła z naszej parafii prowadzić będzie taką modlitwę…. Dzisiaj o godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
W naszej wspólnocie czcimy Maryję Niepokalaną w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Jutro o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. A o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Krąków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Superior od Księży Misjonarzy z ul. św. Filipa. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego, a w tym roku polecać będziemy opiece Matki Bożej Młodzież, która uczestniczy w „Sztafecie Modlitwy” o dobre przygotowanie do światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Program modlitwy adoracyjnej przed Najśw. Sakramentem na jutrzejszy dzień jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie w sobotę o godz. 8.00.

4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy będzie w najbliższy czwartek. Najpierw Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie w salce.

5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie pracowników naukowych złączonych ze „ Starą Piwniczką”.

6. W czwartek spotykają się także Profesorowie i pracownicy Politechniki Krakowskiej. Serdecznie zapraszamy..

7. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

9. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

10. Za dwa tygodnie, w sobotę 20 grudnia przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..