PL

PL

3 Niedziela Adwentu

W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu, w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. We wtorek na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w roratach w dni powszednie o godz. 8.00.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Wigilijne opłatki można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Przed świętami, w najbliższą sobotę, odwiedzimy, chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. W naszej Bazylice przed świętami spowiadać będziemy każdego dnia rano od 6.00 – 9.30. Po południu, w czwartek, piątek i sobotę, spowiedź będzie od 17.00 do 19.00. Bardzo prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

7. W niedzielę po Bożym Narodzeniu w Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku ochłodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 28 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. Ks. Kardynał zaprasza rodziny, młodzież i dzieci na Uroczyste Zaświecenie Choinki pod Oknem Papieskim w sobotę 20 grudnia na godz. 16.00 na ul. Franciszkańskiej. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania i wejścia w klimat Świat Bożego Narodzenia.

9. W tyle za ławkami jest skarbonka na pomoc Kościołowi na Karesach Wschodnich. Za wyrazy solidarności składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia…. Szczęść Boże..