4 Niedziela Adwentu

W środę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

1. Dzisiaj, przed Mszą św. o godz. 15.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia

2. W środę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

3. W środę na godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.. Tradycyjnie, ofiary na pasterce przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.

4. W naszej Bazylice okazja do spowiedzi, jutro i we wtorek od 6.00 rano do godz. 12.00 i po południu od 15.00 do 19.00. W wigilię spowiadamy do godz. 10.00.

5. Tegoroczne Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego zakończy się w Wigilię.

6. W czwartek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia… W piątek drugi dzień świąt – Św. Szczepana… Msze św. w te dni świąteczne w naszej bazylice odprawiamy według porządku niedzielnego.

7. Za tydzień w niedzielę 28 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Najśw. Rodziny z Nazaretu. O godz. 12.15 Msza św., na którą zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. W czasie tej Mszy św. będzie udzielane małżonkom specjalne, jubileuszowe błogosławieństwo. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić małżeństwa, które wezmą udział w tej jubileuszowej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

8. Po świętach rozpoczniemy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny kapłana w naszych mieszkaniach. Celem kolędy jest wspólna modlitwa z rodziną pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy i wskazówek.

9. W sobotę 27 grudnia – Księża odwiedzą rodziny mieszkające przy ul. Długiej… Dalszy plan kolędy podamy w drugi dzień świąt i za tydzień w niedzielę.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … Pojednani z Bogiem i w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia. Szczęść Boże…