PL

PL

Święto Chrztu Pańskiego

W przyszłą niedzielę po Msz św. o godz.15.15 będzie Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieży Zespołu Salawa, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia księży Misjonarzy.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w sobotę św. Antoniego, Opata,

3. W tym tygodniu już zakończymy wizyty duszpasterskie
– w poniedziałek księża odwiedzą te rodziny z ul. Pędzichów, u których jeszcze kolędy nie było, oraz ul. Wróblewskiego i pl. Słowiański
– we wtorek ul. Basztowa 15, ul. Krótka i Rynek Kleparski.
Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

4. W czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W sobotę 17 stycznia o godz. 11.00 będzie Spotkanie Opłatkowe u Ks. Kardynała na ul. Franciszkańskiej 3, dla wszystkich kolejarzy i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień w niedzielę 18 stycznia w naszym kościele kazania będą głosić księża z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Ofiary w tym dniu przeznaczamy na rozbudowę tego Sanktuarium.

7. W przyszłą niedzielę po Msz św. o godz.15.15 będzie Koncert Kolęd w wykonaniu Młodzieży Zespołu Salawa, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia księży Misjonarzy.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże