1 Niedziela Wielkiego Postu

Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 22 Marca. Nauki będzie głosił Ojciec dr hab. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic.

Rekolekcje dla środowiska nauczycieli i wychowawców będą także w tym roku w naszej bazylice, w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu od 30 marca, nauki będzie głosił Ks. Redaktor Adam Boniecki. O szczegółach programu rekolekcji będziemy informowali później.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza św. i o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Marcin Cholewa, profesor na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 22 Marca. Nauki będzie głosił Ojciec dr hab. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic..

3. Rekolekcje dla środowiska nauczycieli i wychowawców będą także w tym roku w naszej bazylice, w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu od 30 marca, nauki będzie głosił Ks. Redaktor Adam Boniecki. O szczegółach programu rekolekcji będziemy informowali później.

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Wcześniej o godz. 16.15 w Kościele będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy Panie z Zespołu i Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się, przy naszej parafii, do pomocy charytatywnej samotnym i biednym.

5. Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na budowę Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, w imieniu Ks. Kardynała, i Kustosza Sanktuarium Ks. Parała Jana Kabzińskiego, składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Jest do nabycia kolejny numer Gazetki Hit z dodatkiem modlitewnika z modlitwami, których używa Papież Franciszek w swoich modlitwach. Gazetka jest w tyle Kościoła i w zakrystii w cenie 2 zł.

7. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w I niedzielę miesiąca, od godz. 14.00 będzie prowadzona modlitwa Adoracji z udziałem rodzin Kręgu Domowego Kościoła.

8. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

9. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem poświęconym w środę popielcową.