PL

PL

2 Niedziela Wielkiego Postu

Od jutra (2 marca) rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne dla młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii: Gimnazjum nr 4 z Rynku Kleparskiego, z X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego, z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z Placu Matejki, oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej. Nauki Rekolekcyjne częściowo będą głoszone w szkołach, a częściowo w naszej Bazylice. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie w środę o godz. 12.00.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie Gorzkich Żali zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.
  1. W środę 4 marca wypada Uroczystość ku czci św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Szczególnie Ks. Kazimierzowi Lenartowi, który jako Rodak jest związany z naszym kościołem. Życzymy wszelkich łask, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki swojego Patrona.  Msza św. imieninowa w intencji Ks. Kazimierza będzie dzisiaj o godz. 12.15. Pragniemy poinformować, że w tym roku, w kwietniu, Ks. Kazimierz będzie obchodził Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Będziemy też towarzyszyć w tej dziękczynnej modlitwie…
  1. Od jutra rozpoczynają się Rekolekcje Wiekopostne dla młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii: Gimnazjum nr 4 z Rynku Kleparskiego, z X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego, z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z Placu Matejki, oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej. Nauki Rekolekcyjne częściowo będą głoszone w szkołach, a częściowo w naszej Bazylice. Msza św. na zakończenie rekolekcji będzie w środę o godz. 12.00.
  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca marca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz.9.30. i wieczorem od 17.00.
  1. Chorych w domu odwiedzimy w najbliższa sobotę. Będziemy też odwiedzać chorych przed Świętami Wielkanocnym w sobotę 28 marca. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

    7.    W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, a szczególnie te, które oczkują na narodzenie dziecka. W każdym miesiącu modlimy się o dar potomstwa dla rodzin przez wstawiennictwo Matki Bożej Brzemiennej.

  1. Dzisiaj w całej Polsce są składane ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom, dzieło pomocy Ad Gentes. W naszej Bazylice, ofiary można składać do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Bóg zapłać.
  1. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.