4 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. O. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic, będzie głosił kazania rekolekcyjne. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 24 marca o godz. 9.00.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

2. W naszej Bazylice od jutra do środy będą rekolekcyjne dla woluntariuszy Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Nauki będzie głosił O. Jacek Prusak od Księży Jezuitów na wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynają się Parafialne Rekolekcje Wiekopostne. Już w sobotę o godz. 18.30 nauka wstępna i w niedziele na każdej Mszy św. O. Szczepan Praśkiewicz Karmelita z Wadowic, będzie głosił kazania rekolekcyjne. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie we wtorek 24 marca o godz. 9.00.

4. W czwartek, 19 marca – liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka na terenie naszej parafii. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

5. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. Po wieczornej Mszy św. w czwartek comiesięczne spotkanie Profesorów i pracowników naukowych Politechniki i innych Uczelni Krakowa.

7. Chorych w domu przed świętami będziemy odwiedzać z w sobotę 28 marca, adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę kwietnia, bo wypada Triduum Paschalne.

8. Jak już informowaliśmy, z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej, można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu zeznania podatkowego PIT za rok 2014 w poniedziałki od godz. 19.00 w salce obok kancelarii.

9. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 5 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

10. Każdego roku z okazji świąt parafia przygotowuje paczki żywnościowe dla chorych, samotnych i potrzebujących parafian. Listę takich osób sporządza Siostra Małgorzata od SS. Szarytek z Zespołem Charytatywnym. Bardzo prosimy o uwagi i ewentualne zgłaszanie najbardziej potrzebujących, bo być może nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć i właściwie rozeznać. Zależy nam, aby nikt z parafian nie przeżywał Świąt Wielkanocnych w skrajnej biedzie.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.