5 Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św., a uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

1. W ramach Rekolekcji Parafialnych, w naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00.

3. W środę 25 marca – zakończenie rekolekcji. W liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od kilku już lat, ten dzień jest przeżywany, jako Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązania się do modlitwy za dziecko Bogu wiadome, które ma się narodzić. Serdecznie zachęcamy do tej pięknej i cennej praktyki. Uroczyste przyjęcie do duchowej adopcji w naszej bazylice, będzie w środę na Mszy św. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Podejmujący Duchową Adopcję powinni wcześniej wypełnić deklaracje albo zapisać się w zakrystii.

4. W najbliższą sobotę 28 marca, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

5. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

6. W najbliższy piątek, w naszej Bazylice, młodzież klas III Gimnazjum przystąpi do sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.30.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Szarytki, będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać.

8. Z wielką radością informujemy, że w roku 2015 będziemy kontynuować remont elewacji naszej Bazyliki. Podobnie jak w ubiegłym roku, mamy obietnicę, że część kosztów, /ok 45%/ pokryje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, pozostałą cześć musi pokryć parafia z własnych środków. W najbliższym czasie, do parafian roześlemy, razem z życzeniami świątecznymi, informacje w tej sprawie, prosimy o łaskawe ich przyjęcie. Także wszystkich gości, związanych z naszym kościołem, którzy modlą się tutaj i kochają naszą bazylikę, bardzo rosimy o modlitwę i życzliwość dla planowanego w tym roku remontu naszej bazyliki. Mamy nadzieję, że zdążymy na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, aby nasza Bazylika także z zewnątrz była odnowiona….

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli… A na czas rekolekcji parafialnych życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże