PL

PL

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE…

1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

2. Dzieci i młodzież ze świetlicy, którą prowadzą SS. Miłosierdzia, rozprowadzają palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. można nabywać te palmy. Złożone ofiary przy tej okazji dzieci przeznaczają na wakacyjny wyjazd.

3. Do wszystkich rodzin naszej parafii wysyłamy życzenia świąteczne z informacją o planowanym remoncie bazyliki. W najbliższych dniach do pozostałych rodzin z terenu parafii będą dostarczone. Wszyscy Goście, którzy są związani z naszym kościołem i do nas uczęszczają na nabożeństwa mogą dzisiaj zabrać z zakrystii takie życzenia do swoich domów. Są tez wyłożone w tyle kościoła za ławkami. Prosimy o łaskawe przyjęcie życzeń…

4. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego Różańca za zamówienie Mszy św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Bóg zapłać.
Godzina Święta prowadzona przez Oazę Rodzin będzie od godz. 21.00.

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu.
Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00.
Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii. Przejdziemy tradycyjne ul. św. Filipa, Długą, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawską, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. W tym roku poprowadzi nas św. Jan Paweł II, dokładnie w 10 rocznicę śmierci – odejścia do Domu Ojca. Będziemy także dziękować Bogu za dar Jego Kanonizacji.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 będzie Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na chwilę modlitwy w godzinie śmierci Pana Jezusa….

WIELKA SOBOTA – Adoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 16.00.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczną się o godz. 18.00. Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej będzie odprawiona uroczysta Msza św. Na liturgię paschalną przynosimy świece.

WIELKA NIEDZIELA – Dzień zmartwychwstania Chrystusa. Procesja Rezurekcyjna będzie rano o godz. 6.00, a później Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. W Wielkim Tygodniu będziemy jeszcze spowiadać, informacje są podane przy wejściu do bazyliki.

6. W tym tygodniu nie będzie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia na osobistą modlitwę.

7. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania o Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.