PL

PL

3 Niedziela Wielkanocna

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a później Msza św.

2. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

3. W sobotę liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu ks. dr. Marek Leśniak i nasz Pan kościelny, Marek Sołtys obchodzą imieniny. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętego Patrona. Msza św. w intencji solenizantów będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.15.

4. W piątek 24 kwietnia przypada I rocznica śmierci Ks. prof. Jana Kracika. Wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji w zmarłego
Ks. Profesora.

5. Już prawie od dwóch miesięcy, w każdy poniedziałek profesjonalni doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2014. Po raz ostatni, w kwietniu, będą w najbliższy i przyszły poniedziałek od godz. 19.00. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli się rozliczyć, a mają trudności z wypełnieniem PIT-u. Zachęcamy, by skorzystać z tej okazji.

6. W całej Polsce trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych. Ma on na celu zapewnienie prawa do życia każdemu poczętemu dziecku. Woluntariusze zbierają podpisy przed Kościołem. Aby wziąć udział w akcji potrzebny jest numer PESEL.

7. Na Terenie Uczelni krakowskich w najbliższych dniach są organizowane Dni Dawcy Szpiku. Będzie tez możliwość oddani Krwi, która ratuje ludzie życie ludzke. Dokładne informacje na ten temat są na plakatach przy wejściu do Bazyliki.

8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym i Opieki Bożej w nadchodzącym tygodniu. Solenizantów tego tygodnia otaczamy życzliwością i serdeczną modlitwą. Szczęść Boże.