4 Niedziela Wielkanocna

W najbliższą sobotę 2 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną z 3 maja, bo w niedziele wielkanocne, liturgia nie dopuszcza żadnych wspomnień i innych uroczystości.  Msze św. w naszej Bazylice w sobotę będziemy odprawiać jak w każdy dzień, oraz dodatkowa o godz. 11.00. Z racji Święta Konstytucji 3 Maja nasze domy udekorujmy flagami narodowymi.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. godz.15.15.

2. Jutro, 27 kwietnia przypada Pierwsza Rocznica Kanonizacji św. Jana Pawła II. Już od roku, możemy modlić się przez Jego wstawiennictwo i wypraszać potrzebne łaski u Boga. W naszej Bazylice, gdzie wikariuszem był Ks. dr Karol Wojtyła – dzisiaj św. Jan Paweł II, czynimy to w każdy czwartek na wieczornej Mszy św. przy ołtarzu poświęconym czci św. Jana Pawła II. Jest tam także możliwość uczczenia relikwii świętego i wielu wiernych to czyni z wielką wiarą i czcią. Zapraszamy jutro w dniu Pierwszej Rocznicy kanonizacji na wieczorną Mszę św., będziemy dziękować za dar św. Jana Pawła II.

3. W środę po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, którą będziemy odprawiać każdego dnia podczas wieczornych nabożeństw do 8 maja.

4. W liturgii, w środę wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

5. W najbliższą sobotę 2 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną z 3 maja, bo w niedziele wielkanocne, liturgia nie dopuszcza żadnych wspomnień i innych uroczystości.  Msze św. w naszej Bazylice w sobotę będziemy odprawiać jak w każdy dzień, oraz dodatkowa o godz. 11.00. Z racji Święta Konstytucji 3 Maja nasze domy udekorujmy flagami narodowymi.

6. W piątek uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W ciągu tygodnia Majówki będą po wieczornej Mszy św. W czasie nabożeństw chcemy się modlić za Papieża Franciszka, za Kościół w Polsce, za rodziny, o powołania kapłańskie, zakonne i o dobre urodzaje. Z racji charakteru świątecznego w piątek nie postu

7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. W sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. Mszę w intencji tegorocznych maturzystów będzie w przyszłą niedzielę 3 maja, tradycyjnie w Kościele Mariackim o godz. 18.30.

10. Za tydzień w poniedziałek – 4 maja będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana.  Więcej informacji o odpuście podamy w przyszłą niedzielę.

11. Stowarzyszenie charytatywne „Dobromir” przeprowadza dziś akcję pomocy dla 1,5 rocznego Filipa, który urodził się bez gałek ocznych. Jego leczenie jest bardzo kosztowne i wymaga stałej rehabilitacji. Za okazaną ofiarność serdecznie dziękujemy

12.  Wszystkim, życzymy na dzisiaj i na cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i świętego Jana Pawła II … Szczęść Boże.