PL

PL

5 Niedziela Wielkanocna

4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 8.00 godz. 9.00 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 11.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewodzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii.

1. Liturgiczną Uroczystość Królowej Polski obchodziliśmy w dniu wczorajszym. Dzisiaj modlimy się za Ojczyne i prosimy Maryję, aby wypraszała potrzebne łaski wszystkim Polakom żyjącym w kraju i zagranicą.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Masza św. a ok. godz. 16.00 Nabożeństwo Majowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca. W ciągu tygodnia Majówka po Mszy św. wieczornej.

3. Jutro 4 maja obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msz św. będą o godz. 8.00 godz. 9.00 – w intencji Korporacji Kominiarzy Oddział Kraków o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla kominiarzy i ich rodzin. O godz. 11.00 Suma odpustowa, którą odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Na tej Mszy św. będą zaproszeni kapłani, nasza kapituła kolegiacka, a przede wszystkim Strażacy z Państwowej Wojewodzkiej i Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy każdego roku u św. Floriana wypraszają błogosławieństwo dla swojej trudnej pracy i w ten sposób rozpoczynają świętować doroczny Dzień Strażaka. Zapraszamy wszystkich parafian, niechaj ta uroczystość złączy nas we wspólnej modlitwie ku czci naszego patrona św. Floriana Męczennika. Po tej mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na Plac Matejki pod pomnik Grunwaldzki i z powrotem do kościoła. Bardzo prosimy asysty na procesje do obrazów i feretronów. W ten sposób chcemy zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła i parafii.

4. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać we wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. W środę – św. Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

5. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy remoncie elewacja naszej Bazyliki. Firma Piotrowski- Kossakowski, która w ubiegłym roku rozpoczęła remont, w tym roku będzie kontynuować prace. Na ten rok jest zaplanowana dalsza cześć elewacji. Jak Pan Bóg pozwoli to ok. listopada powinny zakończyć się prace remontowe przy naszym kościele. Kosztorys prac na ten rok wynosi prawie 630 tys. zł. Tak Jak w ubiegłym roku, mamy obietnice dofinansowania 45% kosztów ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Parafia z własnych środków musi pokrywa resztę, to jest kwota ok. 350 tys. zł. Bardzo dziękujemy Parafianom i Gościom za pomoc w remoncie. Za wpłaty na konto bankowe i za ofiary na tace serdeczne Bóg zapłać. Niech to będzie nasze wspólne dzieło… Prosimy o modlitwę za pracowników i szczęśliwy przebieg remontu.

6. W sobotę 6 czerwca planowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Z naszej parafii chcemy zorganizować wyjazd do Częstochowy, jeśli będą chętni. Zapisy w zakrystii.

7. Za tydzień we wszystkich kościołach będzie zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w Trzęsieniu Ziemi w Nepalu.

8. Msza św. dla maturzystów dzisiaj o godz. 18.30 będzie w Bazylice Mariackiej, zachęcamy młodzież, która w tym roku zdaje egzamin maturalny.

9. Wszystkim, życzymy na dzisiaj i cały świąteczny tydzień… opieki Matki Bożej i św. Floriana … Szczęść Boże.