Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W sobotę 6 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Serdecznie wszystkich zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy dzisiaj i w ciągu tygodnia tygodniu w zakrystii i kancelarii.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu modlimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów. Wszystkim dzieciom, na całe życie, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem… Szczęść Boże. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość.

3. W najbliższy wtorek 18 maja nasi księża będą przeżywać rocznice święceń kapłańskich. Ks. prof. Andrzej Baczyński – 30 rocznicę święceń, i Ks. dr Andrzej Scąber 25 rocznicę święceń. Księżom Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia osobistego i kapłańskiego. W tym dniu będziemy otaczać modlitwą naszych kapłanów.

4. W czwartek o 15.30 w naszej bazylice, Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

5. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, w każdym miesiącu odbywają się nabożeństwa dziękczynne, w których uczestniczą wierni z całej archidiecezji, W tym miesiącu 22 maja w piątek jest zaproszona nasza parafia. O godz. 17.00 będzie Msza św., a później Procesja Światła w Ogrodzie Różańcowym. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tym nabożeństwie, w najbliższy piątek w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

6. W sobotę 6 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Serdecznie wszystkich zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy dzisiaj i w ciągu tygodnia tygodniu w zakrystii i kancelarii.

7. Zgodnie ze zwyczajem w naszej archidiecezji, wszystkie parafie włączają się w budownictwo sakralne. Jeden raz w roku w każdej parafii są zbierane są ofiary na budowę nowych kościołów. Nasza parafia wspomaga już od paru lat budujący się kościół św. Jacka przy ul. Radzikowskiego w Krakowie. Za tydzień Księża z parafii św. Jacka będą głosić Słowo Boże i będą zbierali ofiary.

8 Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.


Jak już wiemy, Światowe Dni Młodzieży, odbywać będą się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce Ofiary na tace są przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodzieży…..

Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność … Bóg zapłać