PL

PL

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Jutro w poniedziałek z racji wspomnienia św. Grzegorza papieża będzie obchodził imieniny nasz Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk. Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi zdrowia, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Zapraszamy wszystkich jutro na mszę św. koncelebrowaną w intencji ks. Proboszcza o godz. 18.30, która została zamówiona: od Rady parafialnej, Zespołu Charytatywnego parafii św. Floriana i parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim, od Róży MB Nieustającej Pomocy, a także od Pani Stanisławy Wojnar z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie, z prośbą o Błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej. Na mszy św. wystąpi orkiestra z Biskupic, która po Mszy św. dedykuje krótki koncert Czcigodnemu Solenizantowi. Jutro w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Proboszczu.

 

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorz VII papieża, we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kałana, w czwartek Liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Jutro w poniedziałek z racji wspomnienia św. Grzegorza papieża będzie obchodził imieniny nasz Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk. Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi zdrowia, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona. Zapraszamy wszystkich jutro na mszę św. koncelebrowaną w intencji ks. Proboszcza o godz. 18.30, która została zamówiona: od Rady parafialnej, Zespołu Charytatywnego parafii św. Floriana i parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Borku Fałęckim, od Róży MB Nieustającej Pomocy, a także od Pani Stanisławy Wojnar z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie, z prośbą o Błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej. Na mszy św. wystąpi orkiestra z Biskupic, która po Mszy św. dedykuje krótki koncert Czcigodnemu Solenizantowi. Jutro w naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Proboszczu.

5. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wypada 4 czerwca, w czwartek.
W tym dniu będziemy brać udział w Krakowskiej procesji z Katedry Wawelskiej do Rynku Głównego. W naszej parafii, tak jak w ubiegłym roku, w Boże Ciało nie będzie procesji, ale przeniesiemy tę procesje na niedzielę w oktawie Bożego Ciała, czyli w dniu 7 czerwca, w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00, a później procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy. W ten sposób wracamy do starej tradycji Procesji Kleparskiej w parafii św. Floriana, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Więcej szczegółów o naszej procesji podamy za tydzień.

6. Dzisiaj o 16.30, po Majówce, w naszej bazylice w zawiązku z rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II będzie Koncert Wspomnienie TOTUS TUUS w wykonaniu znanego nam już Zespołu Artystów z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…