PL

PL

10 Niedziela Zwykła

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, w piątek nie ma postu. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Wracamy do starej tradycji, Procesji Kleparskiej. Do udziału Serdecznie zapraszamy. Niech tę będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją, a po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi.
Dzisiaj Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczy Ks. dr Andrzej Scąber, wikariusz naszej parafii, który od kilkunastu już lat u nas mieszka i pomaga w duszpasterstwie. W tym roku ks. Andrzej świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich. Dostojnemu Jubilatowi Ks. Andrzejowi serdeczne gratulujemy i życzymy, aby nadal w życiu kapłańskim towarzyszyło Mu Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej…

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek św. Jadwigi Królowej,
– w środę bł. Bogumiła biskupa,
– w czwartek wspomnienie św. Barnaby apostoła,
– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
Z racji uroczystości, w piątek nie ma postu. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
– W środę otaczamy modlitwą solenizantów: S. Bogumiłę pracującą w naszej kancelarii i Ks. Superiora od księży Misjonarzy i życzymy im Bożej opieki na każdy dzień.
Także w środę 10 czerwca ks. dr Marcin Cholewa wykładowca UP JPII w Krakowie będzie obchodził 20 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękując ks. Marcinowi za pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii, życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej na dalsze lata posługi kapłańskiej i będziemy polecać w modlitwie w tym dniu.

4. W czwartek będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 17.00.

5. W naszej Ojczyźnie od kilku już lat Pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy jako Święto Dziękczynienia. Ofiary do puszek były składane na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ale w tym roku decyzją Ks. Kardynała, ofiary do puszek, są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy..

6. W sobotę 13 czerwca będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.00 różańcem św., a potem msza św. i procesja fatimska.

7.Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia….
Prosimy….. Niech nam Bóg Błogosławi…