11 Niedziela Zwykła

Na pewno zauważyliśmy, że trwają prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki. Firma AC Konserwacja Piotrowski – Kosakowski kontynuuje ten remont. Teren prac jest odpowiednio zabezpieczony, ale bardzo prosimy o ostrożność i dostosowanie się do ostrzeń. Są też pewne utrudnienia: zasłonięte okna, jest więcej pyłu, kurzu, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Zwracajmy uwagę na oznaczenia i stosujmy się do podawanych informacji. Prosimy o modlitwę, aby remont przebiegał bezpiecznie i szczęśliwe. Remont ma trwać do końca października tego roku. Już dzisiaj składamy serdecznie podziękowanie tym, którzy modlitwą i swoimi ofiarami wspierają nasz remont. Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe na cele remontu, a także za składne ofiary na tace. Zauważamy, że w okresie remontu parafianie i wszyscy uczestniczący w nabożeństwach w naszej bazylice składają większe ofiary na tace, i za to wyczucie i zrozumienie bardzo dziękujemy…. Za wszystkich ofiarodawców i pracowników modlimy się w naszej bazylice na nowennie poniedziałki do św. Floriana, a w środy do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tych oczach odbija się Miłość

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o 15.15.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za piękny dostojny udział w procesji Bożego Ciała w ubiegłą niedzielę, w naszej Kleparskiej Procesji. Dziękujemy dzieciom, które sypały kwiaty, ministrantom i asyście procesyjnej. Dziękujemy za pomoc Strażakom z Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej, dziękujemy Orkiestrze strażackiej z Biskupic, którzy swoją muzyką ubogacili naszą procesje. Wszystkim uczestniczącym, w procesji oraz w całej oktawie Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania kierujemy do Sióstr Zakonnych, które tak licznie włączały się do procesji.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Bł. Jolanty zakonnicy, w środę św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

4. W najbliższy czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. Na pewno zauważyliśmy, że trwają prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki. Firma AC Konserwacja Piotrowski – Kosakowski kontynuuje ten remont. Teren prac jest odpowiednio zabezpieczony, ale bardzo prosimy o ostrożność i dostosowanie się do ostrzeń. Są też pewne utrudnienia: zasłonięte okna, jest więcej pyłu, kurzu, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Zwracajmy uwagę na oznaczenia i stosujmy się do podawanych informacji. Prosimy o modlitwę, aby remont przebiegał bezpiecznie i szczęśliwe. Remont ma trwać do końca października tego roku. Już dzisiaj składamy serdecznie podziękowanie tym, którzy modlitwą i swoimi ofiarami wspierają nasz remont. Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe na cele remontu, a także za składne ofiary na tace. Zauważamy, że w okresie remontu parafianie i wszyscy uczestniczący w nabożeństwach w naszej bazylice składają większe ofiary na tace, i za to wyczucie i zrozumienie bardzo dziękujemy…. Za wszystkich ofiarodawców i pracowników modlimy się w naszej bazylice na nowennie poniedziałki do św. Floriana, a w środy do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. W naszych rodzinach i tam gdzie pracujemy, obdarzajmy się nawzajem życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary. Wszystkim, życzymy Szczęść Boże.