PL

PL

17 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy, rodziny oczekujące na narodzenie się dziecka na Mszę św. o godz. 8.00.

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej mszy św. na placu przy kościele poświęcamy samochody i inne pojazdy mechaniczne oraz błogosławimy kierowców. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski przez wpłacenie 1 grosza za szczęśliwie przejechany kilometr wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy. Szczegóły tej akcji są na plakacie przy wejściu do kościoła i w internecie.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
– w środę św. Marty
– w piątek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
– w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dr Kościoła

4. Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywać się będą od 1 – 5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot, natomiast do grupy 1 ŚDM: przez cały lipiec oraz do 5 sierpnia w siedzibie Komitetu Organizacyjnego, Kraków, ul. Kanonicza 18, można także zapisać się w dniu wyjścia pielgrzymki. Zapisy dla do II Członu Pielgrzymki będą od
1 – 5 sierpnia przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, bliższe informacje na plakatach i stronie internetowej Archidiecezji.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy, rodziny oczekujące na narodzenie się dziecka na Mszę św. o godz. 8.00.

6. W najbliższą sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy, a dzisiaj w dniu liturgicznego wspomnienia, składamy życzenia wszystkim Paniom, które noszą imię św. Anny. Niech święci patronowie wypraszają potrzebne łaski i prowadzą drogami świętości. Szczęść Boże… Pracujących w czasie wakacji i wypoczywających na urlopach, polecamy Panu Bogu w naszej codziennej modlitwie.