18 Niedziela Zwykła

Jak widzimy, prace przy remoncie naszej bazyliki, są realizowane zgodnie z harmonogramem. Zakończenie przewidzianego etapu na ten rok, planowane jest na koniec października. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za składane na tacę i wpłacane ofiary na konto parafii na rzecz remontu elewacji bazyliki. Jak już informowaliśmy, 45% kosztów remontu pokryje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, pozostałe 55% kosztów tj. kwotę ponad 300 tys. zł musi zapłacić Parafia. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiary na remont Bazyliki. Bóg zapłać także chorym, samotnym, którzy swoje modlitwy i cierpienia ofiarują w intencji remontu naszego kościoła.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. O godz.14.00 Adoracja będzie prowadzona przez rodziny naszej parafii. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.15 zmianka Tajemnic Żywego Różańca

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– we wtorek św. Jana Marii Vianeya
– w środę rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Wsp. Matki Bożej Śnieżnej
– w czwartek liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust u XX. Pijarów na ul. Pijarskiej razem z Triduum – dokładne informacje na plakacie przy wejściu do bazyliki.
– w sobotę, wspomnienie św. Dominika kapłana.

3. W CZWARTEK wyrusza XXXV Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00, na Wzgórzu Wawelskim, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita, odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką, będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i razem modlić się do Matki Bożej o potrzebne łaski dla naszych rodzin i całej Ojczyzny, dziękując za kanonizację św. Jana Pawła II

4. Jak widzimy, prace przy remoncie naszej bazyliki, są realizowane zgodnie z harmonogramem. Zakończenie przewidzianego etapu na ten rok, planowane jest na koniec października. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za składane na tacę i wpłacane ofiary na konto parafii na rzecz remontu elewacji bazyliki. Jak już informowaliśmy, 45% kosztów remontu pokryje Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa, pozostałe 55% kosztów tj. kwotę ponad 300 tys. zł musi zapłacić Parafia. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiary na remont Bazyliki. Bóg zapłać także chorym, samotnym, którzy swoje modlitwy i cierpienia ofiarują w intencji remontu naszego kościoła.

5. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W tym roku naszą modlitwą i ofiarą abstynencji obejmujemy dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa w rodzinach. Chrońmy dzieci i młodzież przed tym nieszczęściem. 

6. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji….. Szczęść Boże.