PL

PL

22 Niedziela Zwykła

We wtorek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:

– o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum Nr 24 z Rynku Kleparskiego 
– o godz. 9.30 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X – z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki. 
– o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We wtorek 1 września – 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. We wtorek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:

– o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum Nr 24 z Rynku Kleparskiego
– o godz. 9.30 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X – z ul. Wróblewskiego i prywatnego z ul. Basztowej, Technikum i Szkół Zawodowych Przemysłu Spożywczego z Pl. Matejki.
– o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – Bł. Bronisławy, dziewicy, w czwartek – św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

5. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

6. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 12 września w Łagiewnikach odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

10. W niedziele 13 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd BUSEM na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów niedzielę 13 września o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

11. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.