24 Niedziela Zwykła

Dziś rozpoczyna się IV tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy, zapraszamy także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

1. Dzisiaj w łączności z pielgrzymami w Kalwarii Zebrzydowskiej modlimy się za rodziny Archidiecezji Krakowskiej.  Rodziny z naszej parafii, też uczestniczą w tej pielgrzymce razem z ks. Jackiem.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.
Dzisiaj jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…

3. Dziś rozpoczyna się IV tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy, zapraszamy także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
U Księzy Misjonarzy na ul. św. Filipa jutro Msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
– we wtorek wspomnienie N.M.P. Bolesnej.
– w środę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
– we piątek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.

5. W czwartek o godz. 15.30 Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w przyszłą niedziele o godz. 16.00.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie.  W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.