PL

PL

25 Niedziela Zwykła

Trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później Msza św.

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
– we wtorek Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy
– w środę wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, zakonnika
– w piątek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela Zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul. Św. Filipa Odpust – uroczysta Msza św. o godz. 16.30, na którą jest zaproszona nasza parafia.

4. W najbliższą niedzielę 27 września odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożej S. Klary Szczęsnej założycielki SS. Sercanek. Msza św. Beatyfikacyjna będzie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Kard. Angelo Amato z Rzymu. Siostry Sercanki serdecznie zapraszają do udziału w tej Uroczystości.

5. Za dwa tygodnie 2 października w piątek o godz. 16.00 będzie w naszej parafii Jesienny Dzień Chorych. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy starszych samotnych i chorych. Dokładne informacje podamy za tydzień.

6. W tym tygodniu Ojciec św. Franciszek udaje się do Stanów Zjednoczonych, na VIII Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii. Modlitwą będziemy towarzyszyć Ojcu Świętemu w kolejnej Podróży Apostolskiej od 22 – 27 września.

7. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…. Szczęść Boże.


 

Dzisiaj przed naszym Kościołem jest zbiórka ofiar na pomoc w kosztownej operacji wady serca dla 10-letniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic. Pragnieniem Mateuszka jest mieć „naprawione serduszko”. Dobrze się składa bo jutro Mateuszek ma imieniny, niech choćby drobna nasza ofiara na operacje, będzie prezentem dla Niego, by mógł cieszyć zdrowiem.

Przy okazji chcemy także wyjaśnić, że w ostatnim czasie przy naszej Bazylice pojawia wiele osób żebrzących. My nie wiemy kim One są. Parafia nie udzieliła nikomu zezwolenia na zbieranie datków….chyba, że jest wyjątkowa sytuacja, tak jak dzisiaj operacja Mateusza, i wtedy informujemy i prosimy Wiernych.
My nie wiemy, na co przygodni Żebrzący, przeznaczają zebrane ofiary…, niestety często na alkohol… czego potwierdzeniem jest wydarzenie z wakacji, gdzie doszło do bójki, miedzy żebrzącymi pod naszym kościołem, nie dużo brakowało, by jeden z Nich stracił oko. Tylko dzięki interwencji lekarzy do tego nie doszło. Na pewno nie byli wtedy trzeźwi…..

W naszym mieście, w Krakowie jest dość dobrze zorganizowana sieć pomocy dla bezdomnych i potrzebujących.
W wielu klasztorach i placówkach prowadzonych przez Kościół i także przez Miasto, bezdomni o odpowiedniej porze mogą otrzymać konieczną pomoc. Choćby w naszej bliskości SS. Miłosierdzia na ul. Warszawskiej… i nie tylko…, bo SS. Nazaretanki i SS. Córki Bożej Miłości z ul. Pędzichów, też pomagają. W parafiach działają Zespoły Charytatywne. W naszej parafii, Zespół Charytatywny, w każdym miesiącu, udziela pomocy dla ok. 40 osób i rodzin potrzebujących.

Dlatego apelujemy i zachęcamy, aby raczej wspomagać instytucje i punkty, które udzielają pomocy bezdomnym i potrzebującym. Przy wejściu do Bazyliki jest skarbonka, do której można składać ofiary dla bezdomnych. Wtedy mamy pewność, że złożona ofiara będzie wykorzystana jako pomoc dla rzeczywiście potrzebujących.

Dzisiaj, jeszcze raz, Waszej wrażliwości, polecamy zbiórkę ofiar na operację wady serca dla 10 – letniego Mateusza.
W imieniu rodziców i samego Mateuszka, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.