PL

PL

26 Niedziela Zwykła

W czwartek 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną. 

1. Dzisiaj łączymy się ze zgromadzonymi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach gdzie na Mszy św. o godz. 10.30 Kard. Angelo Amato z Watykanu dokona Beatyfikacji S. Klary Szczęsnej sercanki. To kolejna Polska Błogosławiona, która wyniesiona do chwały ołtarzy będzie orędować za nami u Boga.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

3. W czwartek 1 października, w naszej Bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – tj. pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz Bazyliki.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek św. Wacława męczennika
– w wtorek św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała
– w środę św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
– w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
– w piątek – św. Aniołów Stróżów
– w niedzielę – św. Franciszka z Asyżu.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy po Mszach św. w I piątek zgłasza się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

7. W I sobotę, na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą piątek będzie w naszej parafii Jesienny Dzień Chorego. W Piątek ogodz. 16.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi na plebanii, serdecznie zapraszamy….

9. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

10. W piątek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki Krakowskiej z udziałem Rektorów, Profesorów i Studentów.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Szczególnie polecamy Ks. Michała Leśniaka, który od początku września u nas zamieszkał. Będzie pracował w Kurii Metropolitalnej, jako Diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie i Młodzieży Oazowej. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Michała, a z okazji Imienin życzymy wstawiennictwa św. Patrona i potrzebnej łaski na każdy dzień….

12. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień…. Szczęść Boże.