PL

PL

28 Niedziela Zwykła

We wtorek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

1. Dziś w całej Polsce jest obchodzony XV Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zamiast Koronki będzie Nabożeństwo Różańcowe. Zaś po Mszy św. o 15.15 z okazji Dnia Papieskiego Koncert Stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia, w ramach, którego będzie przedstawienie teatralne i koncert naszego zespołu parafialnego „Jesteśmy”. Szczegóły są na plakacie przy wejściu do bazyliki

3.We wtorek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00, będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka, Kardynałów i biskupów zgromadzonych i na Synodzie w Rzymie, poświęconym Rodzinie. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj Św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami.

4. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w czwartek św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła
– w piątek św. Jadwigi śląskiej. Zapraszamy na różaniec i wieczorną Msze św., będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II naszego Wielkiego Rodaka jak zawsze to czynimy 16 października w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. / 37 rocznica /.
– w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męczennika

5.W czwartek o godz. 11.00 będzie dodatkowa Msza św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej i rocznicy wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy przedstawicieli Szkół z terenu naszej parafii.
– O godz. 15.30 w czwartek Msza św. i spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
– Spotkanie z kandydatami do bierzmowania klasy I gimnazjum w czwartek o 17.30.

6. W naszej Bazylice w sobotę o godz. 16.00 będzie Koncert światowej sławy Chórów ze Skandynawii. Szczegóły są na plakatach. To wielka okazja posłuchać pięknej muzyki sakralnej i śpiewów. Serdecznie zapraszamy. Te Chóry będą także występować w Bazylice Mariackiej w najbliższą w niedzielę.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Będą tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa… Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.
W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.