PL

PL

30 Niedziela Zwykła

Za tydzień, w niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.15, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00,a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

  1. Świętujemy Rocznicę Konsekracji naszej Bazyliki. Konsekrował ją Biskup Mikołaj Oborski w 1686 r. Najpierw Bogu dziękujemy za tę naszą świątynię. Dziękujemy Patronom: Matce Bożej Niepokalanej, św. Florianowi i św. Janowi Pawłowi za opiekę nad Świątynią i wszystkimi, którzy tutaj się modlą. Radujemy się, że wzorem naszych ojców, w tej prastarej świątyni, możemy uwielbiać Boga, modlić się i odnawiać swoją wiarę przez przystępowanie do sakramentów świętych.  Dzisiaj o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy także za składane ofiary na tace, dzięki którym nasz Kościół jest zawsze oświetlony, zimą ogrzany, każdego tygodnia ołtarze udekorowane świeżymi kwiatami. A szczególnie, co wierni zauważają, jest czysty i zadbany, to zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bardzo im za to dziękujemy. Bóg Zapłać….
  2. Dzisiaj jest także okazja, aby podziękować wszystkim za pomoc w remoncie elewacji naszej Bazyliki. Kolejny etap remontu zaplanowany na ten rok, dobiega już końca. Jeszcze drobne wykończenia i mamy nadzieję, że Firma Konserwatorska wywiąże z uzgodnionych terminów.  Na 4 Listopada jest zaplanowany końcowy odbiór wykonanych prac. W tym roku została poddana konserwacji dalsza część elewacji Bazyliki wraz z kaplicą Golgoty na zewnątrz od strony prezbiterium. Zostały także pokryte, nową blachą miedzianą, kopuły kaplic z północnej i południowej strony. Nie chcemy zapeszać, ale już dzisiaj dziękujemy Firmie Konserwatorskiej Piotrowski Kosakowski za solidnie wykonany remont. Wszyscy to zauważamy, że bazylika po remoncie będzie wyglądała bardzo korzystnie. Odnowione elementy sztukaterii, figury w kaplicy Golgota oraz kolorowa figura Św. Floriana na frontonie, a także nowy inny kolor elewacji, nadają dostojnego blasku naszej Bazylice. Dziękujemy Społecznemu Komit. Odnowy Zabytów Krakowa, który pokrywa 45% kosztów remontu, a 55% tj. kwotę ponad 320 tysięcy pokryje Parafia z ofiar, które składają wierni, oraz z własnych środków. Bardzo dziękujemy Parafianom, Gościom i wszystkim, którzy się tu z nami modlą, za Waszą troskę, za modlitwy i za wszystkie złożone do tej pory ofiary na remont, te wpłacane na konto i te złożone w kopertach na tace.   Za wszelkie wyrazy życzliwości dla remontu naszej Bazyliki – serdeczne Bóg zapłać.
  1. Za tydzień, w niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 15.15, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 12.00,a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.
  1. W najbliższą sobotę zakończenie nabożeństw Różańcowych.
  1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.