PL

PL

Uroczystość Wszystkich Świętych

W środę w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza. W tym dniu Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi w naszej bazylice Msze św. o 18.30 w czasie, której włączy do naszej Kapituły nowego kapłana ze Stanów Zjednoczonych, bardzo zasłużonego dla naszej Archidiecezji a szczególnie dla budowy Centrum św. Jana Pawła II. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę odmówimy trochę wcześniej, ok. godz. 18.20.

1. Dziś w naszej bazylice Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka oraz zmarłego Śp. Księdza Profesora Jana Kracika. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

2. Na Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii. Za zgłaszanych na wypominki roczne modlimy się w niedziele o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, a w listopadzie będziemy się modlić za zmarłych codziennie w dni powszednie wieczorem przed zakończeniem Adoracji w kaplicy ok. godz. 18.15.

3. Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie, rano od godz. 6.00 do 9.00 i wieczorem o godz. 18.30.

4. Zachęcamy do przyjmowania Sakramentów świętych i zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki zyskiwania odpustów są wywieszone przy wejściu do bazyliki.

5. W środę w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza. W tym dniu Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi w naszej bazylice Msze św. o 18.30 w czasie, której włączy do naszej Kapituły nowego kapłana ze Stanów Zjednoczonych, bardzo zasłużonego dla naszej Archidiecezji a szczególnie dla budowy Centrum św. Jana Pawła II. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę odmówimy trochę wcześniej, ok. godz. 18.20.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek Miesiąca. Msze św. wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa Msza św. o 17.30 z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziny, które modlą o dar potomstwa, a także rodziny oczekujące na narodzenie dziecka.

8. W najbliższą sobotę Kapłani odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Przez dzisiejszą Uroczystość wyznajemy wiarę w Świętych Obcowanie, dlatego dzisiaj i w ciągu najbliższego tygodnia towarzyszymy naszym bliskim zmarłym, szczególnie wtedy, gdy modlimy się za nich, gdy nawiedzamy ich groby na cmentarzu. Niech ta atmosfera zadumy i modlitwy udziela się nam wszystkim…. Szczęść Boże..