PL

PL

33 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela tego Roku Liturgicznego.

1. Dzisiaj godz. o 15.00. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański. Także w listopadzie modlimy się za zmarłych codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;
we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
w środę – Bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.
w czwartek – bł. Salomei, dziewicy
w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w niedzielę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

3. Zgodnie z planem na ten rok, prace przy remoncie elewacji naszej Bazyliki zasadniczo już się zakończyły. W najbliższych dniach pracownicy wykonają jeszcze kilka drobnych uzupełnień. Jesteśmy wdzięczni pracownikom, artystom konserwatorom, z Firmy PIOTROWSKI-KOSAKOWSKI, bo prace są wykonane bardzo starannie i solidnie. Kolorystyka została trafnie dobrana, a nowa aranżacja św. Floriana w kolorze, bardzo ubogaciła część frontową Bazyliki. W tylnej części bazyliki, przy wejściu do zakrystii także została pięknie odnowiona Scena Golgoty. Bardzo dziękujemy za terminowe wykonanie prac. Teraz nam pozostaje uregulować ostatnią ratę płatności za wykonany remont. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe do końca tego roku. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez swoje ofiary, modlitwy i zaangażowanie mają udział w tym remoncie… To jest nasza wspólna troska i wspólna radość. Cieszymy się, że udało się w tym roku zakończyć remont, tym bardziej, że w przyszłym roku w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, nasza Bazylika, będzie na pewno często nawiedzana.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela tego Roku Liturgicznego.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży, które będą w lipcu 2016 roku. Dziękujemy Wam za zrozumienie… Dla naszej Archidiecezji dla Krakowa, to wielkie zadanie, by gościnnie, godnie i bezpiecznie przyjąć młodzież z całego świata, która przyjedzie do Krakowa na modlitwę i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Ofiary na ten cel można także składać do skarbonki w tyle kościoła dzisiaj i w ciągu tygodnia.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.