PL

PL

21 Niedziela Zwykła

W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We czwartek 1 września – 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek – Bł. Bronisławy, dziewicy.

4. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

5. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

6. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Za dwa tygodnie w sobotę 9 września w Łagiewnikach odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki i poniżej. Msza św. o godz. 12.00.

9. W niedzielę 10 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jeśli będą chętni, to z naszej parafii zorganizujemy wyjazd na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy zapisywać się dzisiaj i przez cały tydzień do piątku, bo chcemy wiedzieć ile osób pojedzie, by zamówić odpowiedni BUS.

10. Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą w poniedziałek 4 września. Dokładne informacje podamy w przyszłą niedzielę.

11. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, rozpoczynających w tym tygodniu Nowy Rok Szkolny.