PL

PL

21 Niedziela Zwykła

W sobotę 1 września – 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. Z racji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej po każdej Mszy św. odmawiamy Akt Zawierzenia Naszego Narodu Matce Bożej.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę – Bł. Bronisławy, dziewicy.

3. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka. Na tę Mszę św. zapraszamy także należących do Żywego Różańca na Comiesięczną Zmiankę Różańcową. Od tej soboty zmianki żywego różańca będą zawsze w pierwsza sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 9.00.

4. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

5. W najbliższą sobotę 1 września będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.00.

6. W sobotę 1 września – 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

7. Za dwa tygodnie w sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Dokładny program…

8. Już dzisiaj informujemy, że Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku będzie w niedzielę 16 września. Jeśli będą chętni, to z naszej parafii zorganizujemy wyjazd na tę pielgrzymkę. Więcej informacji podamy za tydzień w niedzielę.

9. Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą 3 września w następny poniedziałek: O godz. 8.00 dla młodzieży z Liceów Ogólnokształcących, o godz. 9.00 dla Liceum Plastycznego i o 11.00 dla katolickiej Szkoły św. Rodziny. Więcej informacji podamy za tydzień.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W tym czasie kończących się wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, którzy w następnym tygodniu rozpoczną Nowy Rok Szkolny.