PL

PL

22 Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.15 Woluntariuszy i Komitet Parafialny i wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży przy naszej parafii.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We czwartek 1 września – 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. We czwartek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
– o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum Nr 24 z Rynku Kleparskiego
– o godz. 9.00 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X – z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu szkół z ul. Basztowej.
– o godz. 10.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek męczeństwa św. Jana Chrzcicila, w czwartek – Bł. Bronisławy, dziewicy, w sobotę – św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

5. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

6. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 8.00 z modlitwą za rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

8. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. Za dwa tygodnie w sobotę 10 września w Łagiewnikach odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Msza św. o godz. 12.00.

10. W najbliższą niedzielę 4 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy zapisywać się dzisiaj i do środy najpóźniej, bo chcemy wiedzieć ile osób pojedzie by zamówić odpowiedni BUS. Zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów niedzielę 13 września o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.15 Woluntariuszy i Komitet Parafialny i wszystkich, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży przy naszej parafii. Zapraszamy szczególnie rodziny, które w swoich domach przyjmowały młodych pielgrzymów. Po Mszy św. planujemy spotkanie w ogrodzie, by porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami z tego wyjątkowego Wydarzenia. Chcemy także wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy pomagali przy ŚDM.

12. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, rozpoczynających w tym tygodniu Nowy Rok Szkolny.