PL

PL

22 Niedziela Zwykła

Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza i zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają codziennie różaniec. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę, jaką jest Różaniec. Tym bardziej, że za miesiąc włączymy się w inicjatywę Modlitwy różańcowej „Do Granic Ojczyzny”.
W Święto Matki Bożej Różańcowej 7 października, Polska wzdłuż całej granicy zostanie opasana modlitwą Różańcową. W roku 100-lecia objawień w Fatimie chcemy podjąć apel Marii i modlić się na różańcu o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. O szczegółach tej inicjatywy będziemy informować w późniejszym czasie.

2. Jutro rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
– o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum i Liceum z Rynku Kleparskiego
– o godz. 9.00 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X – z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
– o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w piątek liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00. W tym dniu przypada 300-letnia rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Decyzją księży biskupów, w Kościołach, będziemy odmawiać Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Ten Akt uroczyście będzie odmówiony w Katedrze Wawelskiej 8 września na Mszy św. o godz. 17.30, będzie także odmawiany we wszystkich Kościołach naszej Archidiecezji w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św.

– w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. – Suma Odpustowa u OO. Franciszkanów o godz. 16.30.

4. W najbliższą sobotę 9 września w Łagiewnikach odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki i poniżej ogłoszeń. Msza św. o godz. 12.00.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w środę o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

6. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

7. Mija rok od beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, Kapłana związanego z Krakowem i naszą parafią, wielkiego Misjonarza Miłosierdzia i Apostoła Kazachstanu, który pełnił opiekę duszpasterską nad Polskimi Zesłańcami w głębi Rosji. Dziękczynienie za Beatyfikację Ks. Władysława Bukowińskiego, odbędzie się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w niedzielę 10 września /beatyfikacja miała miejsce 11 września 2016 roku w Karagandzie/. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do wspólnego dziękczynienia zaproszeni są kapłani, wspólnoty zakonne i wierni, którzy pragną podziękować Bogu za dar nowego Błogosławionego naszego Rodaka ks. Władysława Bukowińskiego.

8. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.