PL

PL

22 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu I Piątek miesiąca września. Msze św. wotywne o 8.00 i wieczorem o 18.30, dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w piątek rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

1. Dzisiaj wypada 80-ta rocznica wybuch II wojny światowej. Modlimy się za poległych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Módlmy się o wolność od konfliktów na całym świecie, a szczególnie o spokój zgodę i jedność w naszej ojczyźnie. W tej intencji będziemy odmawiać dzisiaj o 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
– o godz. 8.00 dla uczniów i Liceum z Rynku Kleparskiego i dla innych Szkół Ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
– o godz. 9.30 Liceum X – z ul. Wróblewskiego
– o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła
– w przyszłą niedzielę liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny – Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00.

4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 września . Tematem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jan Pawła II z Listu do Rodzin „Oblubieniec jest z nami” Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
– Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd z placu kościelnego w niedzielę, o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca września. Msze św. wotywne o 8.00 i wieczorem o 18.30, dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w piątek rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

6. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka. Na tę Mszę św. zapraszamy także należących do Żywego Różańca na Comiesięczną Zmiankę Różańcową. Od tej soboty zmianki żywego różańca będą zawsze w pierwsza sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 9.00.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Za dwa tygodnie w sobotę 14 września w Łagiewnikach odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Dokładny program podany na plakatach i poniżej.

9. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

10. Od jutra naszej Bazylice Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tak, jak przed wakacjami. O godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00 i 18.30. W niedziele Msze św. będą odprawiane bez zmian.

11. W związku ze zamianami Kapłanów w naszej Archidiecezji, pragniemy poinformować, że decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity z naszej parafii odszedł Ks. Łukasz Kubas, który pomagał w duszpasterstwie w naszej parafii przez 6 lat, za tę pomoc serdecznie ks. Łukaszowi dziękujemy.
Jednocześnie informujemy, że do naszej parafii został skierowany Ks. Tomasz Stec , który będzie wikariuszem na ½ etatu i także będzie pracował w Kurii Metropolitalnej jako zastępca Ekonoma Diecezji. Serdecznie witamy ks. Tomasza i życzymy Bożego błogosławieństwa w tym nowym etapie posługi kapłańskiej. Szczęść Boże.

12. Zarząd Fundacji Panteon Narodowy zaprasza do kościoła św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej na Mszę św. za zmarłych Kryptologów, którzy złamali Kod ENIGMY, w najbliższy piątek o godz. 11.00. Specjalne zaproszenia można odebrać w tyle kościoła za ławkami.

13. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szczególnie dzieciom i młodzieży. Szczęść Boże…