PL

PL

22 Niedziela Zwykła

W sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz z Warszawy.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.15 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają różaniec codziennie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę jaką jest Żywy Różaniec.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
– dla uczniów z Gimnazjów o godz. 8.00.
– dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceów, Techników i Szkół 
Zawodowych o godz. 10.00
– dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów 
o godz. 11.00, tę Mszę św. będzie odprawiał Ks. Bp Antoni Długosz z Częstochowy.

3. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji 
pierwszego czwartku miesiąca września.

4. W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00. 

5. W piątek Ks. Jacek zaprasza na godz. o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby pełnić te zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice.

6. W sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz z Warszawy.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się XX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ks. Kardynał zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej Archidiecezji…. Z naszej parafii chcemy zorganizować wyjazd Busem na tę pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w najbliższą niedzielę o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

8. Decyzją ks. Kardynała z dniem 30 sierpnia Ks. dr. Andrzej Scąber, prócz pracy w Kurii Metropolitalnej w naszym kościele będzie także wikariuszem w miejsce ks. Ryszarda Pałki, który został proboszczem w Paczółtowicach. Ks. Andrzejowi nowemu wikariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze dla dobra naszej parafii. 

9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów. 

10. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej bazylikę życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otoczmy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.